اجرای شهرک ویلایی کلاسیک

در این مقاله موارد زیر را می خوانید:

 

شهرک ویلایی کلاسیک

در این پست به بررسی یک پروژه طراحی و اجرای شهرک ویلایی کلاسیک در مازندران می پردازیم. در این پروژه با توجه به نیاز کارفرمادر طراحی یک شهرک کامل، با احجام تازه اضافه شده از جمله اتاق شورای،  تالار شهر را مرتب کرده است. این مرکز جلسات شفاف ارتباط عمومی با ساختمان دارد و شهروندان را با شهرداری درگیر می کند. از نظر داخلی، هسته اصلی ساختمان است که بازدید کنندگان، شورا و کارمندان دولت در آن گرد هم می آیند. 

طراحی فضای شهرک ویلایی کلاسیک

برنامه تالار شهر با یک مرکز جلسات چند منظوره از جمله اتاق شورا و اتاق جلسات کاملاً بازسازی و گسترش یافته است. بعلاوه، نیاز به بازسازی ساختمان، ساختن آن پایدار و محل کار مناسب بود. همچنین از معماری مجدد خواسته شد که بیان معماری را بهبود بخشد زیرا ساختمان فاقد شکل ظاهری ساختمان عمومی است و عملکرد آن را به عنوان تالار شهر به وضوح اعلام نمی کند. تالار شهر از دو قسمت ساختمان متصل تشکیل شده بود. یک ویلای ذکر شده قرن نوزدهم و یک ساختمان اداری بدون شرح دهه هشتاد با بی دقتی به آن متصل شده است. 

طراحی خارجی شهرک ویلایی کلاسیک

بازنشانی معماری ویلا را جدا کرد تا بر ویژگیهای تاریخی آن تأکید کند و یک ورودی واضح برای ساختمان شهرداری ایجاد کند. با این بازآرایی، وضوح مکانی جدیدی بوجود می آید که در آن ویلا و حجم تازه اضافه شده در کنار هم، نهاد عمومی را تشکیل می دهند که به طور مرکزی بین دو بال دفتر قرار گرفته است. این وحدت در معماری منعکس می شود. 

پسوند جدید، با جزئیات انتزاعی و تصفیه شده ، معماری ویلای التقاطی را با نظم متقارن و بیان عمودی ادامه می دهد. همچنین در موقعیت، ترتیب جدید بر عملکرد آن تأکید دارد، مرکز جلسات در طبقه اول بیرون از بالهای دفتر بیرون می زند. نمای شفاف و برجسته کنسول، شخصیت عمومی دعوت کننده را به وضوح بیان می کند. 

فضای داخلی مرکز جدید جلسات روشن به محیط اطراف باز است و با منظره ای زیبا از قلعه گلدروپ به چشم انداز سبز متصل می شود. کل این مرکز دارای نمای باز و جادار با اتاق های جلسات در دو طبقه و یک قسمت صمیمی تر، با اتاق شورا است. 

 

انسجام فضای زیبا با ریتم مداوم ستون ها در چهار نما و نور همه جانبه در نمای شیشه ای افزایش می یابد. این مجموعه ستونها فضای جدید را در بین دیوارهای بیرونی بالهای دفتر موجود با ظرافت قرار می دهد. از نظر فضایی به نظر می رسد تحمل کننده نیستند اما فقط یک دیوار ساخت پرده هستند. 

طراحی رو بنا در شهرک ویلایی کلاسیک

روبنای سبک بر روی ستونها و پایه های موجود ساخته شده است. معماری بازنشانی یک سازه فلزی قابل بازسازی به شکل T با کف چوبی و سقف فولادی را پیشنهاد داده است. این طرح ساختاری واضح به تعبیه منطقی برنامه در بین شبکه ستون ها کمک می کند. مسیریابی در خارج از ستونها واقع شده و توسط ستونهای نما احاطه شده است. 

در طرف طولی، یک نوار نما از اسکلت بلوط نصب شده است تا اتصال با ناودان بال دفتر را پنهان کند. شاید بلوط با جنگلهای بیرون ارتباط ذهنی ایجاد کند اما مطمئناً به یک تجربه فضای گرم فضا کمک می کند، که علاوه بر این از رنگهای خاکستری آرام در پایان آن تشکیل شده است. 

نوسازی پایدار این پروژه بهترین نمونه برای نوسازی پایدار است. این ساختمان کاملاً برقی است و دارای کلاس برچسب انرژی اتحادیه اروپا A +++ است. حجم جدید باعث کاهش تعداد نمای بال های دفتر موجود شده و با استفاده از شیشه سه گانه و سقف کاملا عایق بندی شده عایق بندی شده است. علاوه بر این، با عایق بندی سقف ها و دیوارها ، جایگزینی شیشه ها و مهر و موم شدن شکاف های دیگر، ظرفیت گرمایی موردنیاز بال های دفتر موجود کاهش یافته است. همه اینها تقریباً ۶۰٪ قدرت گرمایی مورد نیاز را کاهش داده است. 

طراحی تالار های ویژه در شهرک ویلایی کلاسیک

تالار شهر با گرمایش در دمای پایین متصل به پمپ های حرارت هوا به آب گرم می شود. یک سیستم VRF اضافی توانایی گرمایش یا خنک سازی ساختمان را بیشتر گسترش می دهد. واحدهای کنترل هوا برای تهویه ساختمان با عناصر بازیابی گرما مجهز شده اند. نور LED تطبیقی ​​برای کاهش بیشتر مصرف انرژی ساختمان که تا حد زیادی توسط پانل های PV تولید می شود ، استفاده شده است. 

 

پایداری چیزی بیشتر از صرفه جویی در انرژی است. ساخت جدید در یک ساختار سبک ، قابل نصب و در راستای یک تفکر مدور انجام شده است. در حین ساخت، قطعات (تخریب) بلافاصله مورد استفاده مجدد قرار می گیرند یا برای استفاده مجدد در دسترس قرار می گیرند. این پروژه کمک کوچکی به تنوع زیستی در محیط ساخته شده می کند. جعبه های خفاش و پرستو در نمای شمالی انتهای شیروانی تازه شده تعبیه شده است. 

جزئیات نما در شهرک ویلایی کلاسیک

 از ظاهر جهانی یک دیوار پرده ، بعنوان افزودنی به مجموعه ساختمان ، سپاسگزارانه استفاده شده است تا عملکرد عمومی و دعوت از شخصیت باز را به وضوح نشان دهد. با این وجود ، جزئیات دیوار پرده استاندارد نیست ، سیستم برای اطمینان از مطابقت جهانی با زمینه آن اصلاح شده است. طراحی ساختمان جدید انتزاع مفصلی عمودی و ستونهای گوشه ای در ویلای التقاطی را نشان می دهد. 

 

لبه سقف که به عنوان لبه زیرین کنسول منعکس شده است ، جزئیات تعیین کننده است. در ویلا ، لبه های مجلل بسیار غنی و بیان شده اند. در ساختمان جدید نهایت تلاش برای طراحی ظاهری تصفیه شده انجام شده است. نما فقط از قابهای دیوار پرده تشکیل شده است ، بدون اینکه خطوط بیشتری از سقف و لبه های پا داشته باشد. قالب های ترکیبی سقف و شیشه های ساختاری (شیشه سه گانه) خطوط ظریف نازک کاغذ را نشان می دهد. گوشه باز گوشه بالای تیز را برجسته می کند و با قرنیز نمایه ویلا میل نشان می دهد. 

طراحی شهرک ویلایی - ظراحی ویلا - شهرک ویلایی در مازندران - طراحی شهرک ویلایی در شمال - شهرک در شمال

جزئیات داخلی  سیستم دیوار پرده در اطراف به عنوان یک سبک سبک اما همچنین تعیین مرز رسمی فضا استفاده می شود. شخصیت منحصر به فرد و وحدت فضا با ریتم مداوم ستون ستون در چهار نما مشهود است. در طرف بلند ، نواری از نما های بلوط استفاده شده است که اتصال ساختاری آن با بالهای دفتر موجود و ناودان آن از دید پنهان است. اسکلت های چوبی در یک نوع صوتی در نرده های نیم طبقه در طبقه ۲ برمی گردند. .

گروه معماری دگرش با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه،شهرک ویلایی کلاسیک را مطابق با متراژ و مساحت و سلیقه شما ارائه می‌دهد. کارفرمایان عزیز تنها با یک تماس تلفنی می‌توانند از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهرمند شوند.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید