21
ژوئن

خانه مدرن طراحی و اجرا

 طراحی خانه مدرن  در شمال

در این پست به بررسی چند نمونه طراحی خانه مدرن در مازندران می پردازیم. تبدیل یک خانه ییلاقی حومه ای متوسط ​​به یک خانه مدرن حیاط دار همه کاره. 

طراحی خانه مدرن مازندران

سایت. 

یک خانه ییلاقی آجر یک طبقه. با توجه به رشد خانواده شان از یک خانه یک ساله در اواسط قرن ، مشتریان ما می خواستند برای هر دو دختر جوان خود یک اتاق خواب و یک اتاق رومپوس ، جداگانه اما هنوز به منطقه زندگی متصل کنند. در بیرون آنها یک استخر شنای کوچک و ارتباط معنی دارتر با باغ می خواستند.

پاسخ معمار. 

رویکرد ما حذف یک الحاقیه موجود با ضعف طراحی شده در عقب بود ، اما یک خانه یک طبقه به سبک پر از جذابیت را حفظ و احیا کرد. ما یک برج برج آجری جدید در گوشه غربی غربی اضافه کردیم ، که فقط یک ردپای کوچک را اشغال می کند اما فضای قابل توجهی را تحویل می دهد: دو اتاق خواب و حمام در طبقه بالا ، به علاوه یک روپوش ، لباسشویی و حمام مهمان در طبقه پایین.

این برج خانه را به شکل L شکل پیکربندی می کند و به آن کمک می کند تا کاملاً در اطراف حیاط جدیدی رو به شمال قرار بگیرد ، که هم از اتاق نشیمن و هم از روپوش قابل دسترسی است. از آنجا که در مرز غربی لنگرگاه است ، برج منطقه زندگی را تا نور شمال باز می کند و از اتاق خواب های جدید خود منظره های منطقه را به شهر می گیرد. 

مجسمه سازی مکان شیب دار

در پاسخ به برج ، ما مکان شیب دار را مجسمه سازی کردیم ، با استفاده از یک دیوار از استخر شنا ساخته شده جدید برای محصور کردن حیاط به عنوان یک “مکان” پناه داده شده مرکزی ، جایی که محل زندگی اصلی / آشپزخانه (خانه قدیمی) و روپوش ( در برج) متصل شوید. مواد مقاوم از آجر و بتن در معرض ، هم خوانی و تضاد را برای خانه های ییلاقی ایجاد می کنند ، در حالی که کفپوش های جدید از چوب سخت از فضای داخلی قدیمی و جدید استفاده می کنند. جزئیات اصلی ترمیم شده شامل قرنیزهای مفصل ، بالکن ژولیت و پنجره خلیج مدور در اتاق خواب اصلی است. خطوط گرد این ویژگی های Art Deco به عنوان نمونه ای از جزئیات جدید ما معرفی شد ، از جمله گوشه های آجری برج گلی برج و نرده های چوبی ، و سقف مجسمه سازی شده اتاق نشیمن که در زیر نورگیر طاقی باز می شود ، تا اتاق را به آرامی در نور استحمام کند.

ویژگی های طراحی پایدار.

کنترل خورشیدی – پنجره های اصلی به سمت شمال و در زیر لبه های گسترده قرار دارند. علاوه بر این برج آفتاب شدید غرب را مسدود می کند.
تهویه متقابل – اتاق های اصلی دارای پنجره های دوتایی هستند که به نسیم شمال شرقی باز می شوند. ضلع جنوبی از جنوب غربی ها خاموش است.
جرم حرارتی – کفهای بتونی و دیوارهای آجری به گرم شدن و خنک شدن منزل در طول سال کمک می کنند.

گالری پروژه