طراحی خانه باغ مدرن در مازندران

طراحی خانه باغ در مازندران

 

دراین مقاله موارد زیر را می خوانید:

 

طراحی خانه باغ - طراحی خانه خانه باغ در بابلسر - طراحی خانه باغ در بابل - طراحی خانه باغ در اجاکسر - طراحی خانه باغ فریدونکنار - طراحی خانه باغ در گرگان

۱٫ طراحی خانه باغ  در بابلسر

طراحی خانه باغ اقلام جانبی اقامتگاه اصلی ۱،۶۴۳ فوت مربع است. این پروژه سعی در استقبال از محل سکونت اصلی مدرن و اصلی در اواسط قرن در املاک و ایجاد تعامل مستقیم بین عرشه های سرگرم کننده، استخر خطی و ساختار جدید لوازم جانبی داشت. یک مرحله کشف و برنامه ریزی کامل به تیم طراحی این امکان را داد تا اهداف زیبایی شناختی خاص و نیازهای عملکردی اثر فشرده را درک کنند. سادگی فرم، تناسبات مکمل و کارایی برنامه ریزی اهداف اصلی مفهوم طراحی بودند. این خانه بر روی یک شبکه برنامه ریزی دقیق ۵ متری طراحی شده است.

طراحی خانه باغ - طراحی خانه خانه باغ در بابلسر - طراحی خانه باغ در بابل - طراحی خانه باغ در اجاکسر - طراحی خانه باغ فریدونکنار - طراحی خانه باغ در گرگان

طراحی خانه باغ  در اجاکسر

این ساختار هم یک مکان سرگرمی عمومی و هم فضای مسکونی خصوصی را برای مهمانان فراهم می کند. اتاق نشیمن و آشپزخانه مستقیماً به سمت تراس استخر باز می شوند و اتصالی به استخر را فراهم می کنند. برای بیشتر میهمانان خصوصی، این خانه فضایی کاملاً خدماتی است که می تواند به همان اندازه که از طریق لوورهای قابل استفاده و سایه های غلتکی ترجیح داده می شود، حریم خصوصی را فراهم کند.

خواص شیشه دودی در خانه باغ

در هنگام مهمانی ها و جمع ها، نمای کنار استخر می تواند با یک سری صفحه های شیشه ای ناپدید شده کاملا باز شود. با استفاده از پنجره های عمودی که خطوط دید از خانه اصلی را مختل می کنند، می توان همان صفحات شیشه ای را محو کرد.

متریال های طراحی خانه باغ 

ساختار لوازم جانبی از واژگان محدودی از مواد استفاده می کند، بافت غنی را نشان می دهد و حرکت خورشید و سایه را در سطح نما تقویت می کند. یک قاب بتونی به شکل تخته از سقف فلزی درز ایستاده ساده و تک شیب پشتیبانی می کند که در بالای یک روبان ظریف شیشه ای شناور است. 

روکش چوب Cumaru با مسئولیت پذیری بالا به عنوان یک بافت عمودی قوی در نما و همچنین عرشه و سقف های داخل خانه استفاده می شود. اتاق نشیمن و اتاق خواب از طریق یک دیوار شیشه ای جیب دار به قسمت های بیرون باز می شوند، در حالی که صفحات خورشیدی و سقف سخاوتمندانه سقف باعث می شود در طول روز خصوصیات و سایه بان ایجاد شود. 

کوپوزیسیون در طراحی خانه باغ

ترکیبی از سقف های شیب دار و پنجره های شکافدار به موفقیت فضایی و راحتی پروژه مربوط می شود. قاب بتونی و ارتفاعات دهانه درب مسکن در واقع کم است و به کمترین ارتفاع کد نزدیک می شود. تیم طراحی احساس کردند که این نسبت مناسب تری به ساختار می دهد و مقیاس محل اقامت ۱۹۴۹ را تکمیل می کند. نمای اصلی خانه شامل ۵ (۵) پانل شیشه ای کشویی پنج فوتی است که به جیب در می آیند و در دیوار ناپدید می شوند، و باعث ایجاد درگیری مستقیم با عرشه های فضای باز می شوند. این مساحت منطقه قابل سکونت را گسترش می دهد و مشخص کردن فضای داخلی و خارجی را محو می کند.

طراحی خانه باغ مدل دوم

این خانه، خانه مزرعه ای دهه ۱۹۴۰ را به خانه ای از باغ و نور تبدیل می کند. ساخت و ساز جدید در بالای پایه های بتونی موجود در خانه قبلی ساخته شده است. استفاده مجدد از این بنیاد نه به عنوان یک محدودیت، بلکه به عنوان یک فرصت تلقی می شد. این پروژه در رویکرد مهار شده خود در زمینه انرژی، مواد و اندازه موفق می شود. این طرح طرح اصلی ۱۷۵۰ فوت مربع با سقف های بالاتر، یک نقشه کف باز و اتصالات عمیق با چشم انداز را به حداقل می رساند.

طراحی دیوار در طراحی خانه باغ

دیوارهای جدید و کم مصرف از پایه اصلی بلند شده و ردپای دقیق خانه دهه ۱۹۴۰ را دنبال می کنند. با حفظ بنیاد هزاران دلار در منابع صرفه جویی شد و ضایعات نیز کاهش یافت. کف بتونی در معرض لوله های تابشی، گرمایشی بسیار کارآمد ایجاد می کند. مکان های پنجره با دقت طراحی شده اند تا خانه را به طور طبیعی در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه دارند. پنجره های مشبک از هر جهت نور طبیعی و تهویه هوا را به خود جلب می کنند.

طراحی نقشه در طراحی خانه باغ مدرن 

این طرح نقشه داخلی را باز می کند، عملکردهای آشپزی، غذا و زندگی را در مرکز خانه قرار می دهد. سقف های ۱۲ فوت و پنجره های شکاف دار این حجم مرکزی نور طبیعی و تهویه هوا را از هر طرف جلب می کنند. یک درب کشویی ۱۶ فوت به سمت باغ اصلی باز می شود و مرزهای اتاق را گسترش می دهد. فضاهای صمیمی در لبه های این حجم مرکزی قرار دارند. باغ ها در هر پیچ ردپا اتاق ها را به نور، هوا و طبیعت متصل می کنند.

انتخاب سنگ در طراحی خانه باغ

سنگ تراشی سنگین و سایدینگ سرو سیاه رنگ آمیزی شده به شکل کم به منظره تبدیل می شود. اتاق خواب بالایی و عرشه سقف لانه پرنده ای است که در میان درختان قرار گرفته است. عنصر کانونی طراحی دودکش سنگی دو طبقه است. این دودکش در قلب خانه واقع شده است و از چندین کاربرد استفاده می کند.

 

صاحبان هنگام ورود از پشت به خانه از دیوارهای سنگ تراشی عبور می کنند. با چرخش به داخل ، دودکش یک شومینه دنج را به منطقه زندگی تحویل می دهد. با برگشتن به قسمت بیرونی ، دودکش منقل مخصوص آشپزی در فضای باز را در خود جای داده است. به طبقه بالا و بیرون به طبقه سقف اتاق خواب اصلی بروید و دودکش یک شومینه در فضای باز برای دو نفر ارائه می دهد.

نمونه سوم طراحی خانه باغ

هماهنگی طراحی برای خانه باغ 

این خانه که برای هماهنگی با چشم انداز سرسبز خود ساخته شده است، از هر فرصتی برای طراحی منظره باغ های اطراف و تپه های نورد استفاده می کند، در عین حال فضای گرم و راحتی را برای خانواده های چند نسلی ایجاد می کند. فرم خانه چوبی پوشیده از انبار احیا شده یادآور یک سازه مزرعه یا حتی یک گلخانه با لعاب مشبک و سقف شیب دار و پنجره های بلند در هر انتهای حجم اصلی خانه را با نور جاری می کند.

 

باغ هایی که با همکاری گیاه شناس طراحی شده اند ازهر اتاق قابل مشاهده هستند و دیوارهای پنجره در منطقه زندگی باعث می شود تا باغ ها بخشی از خانه شوند. سقف سبز همچنان تأكید خانه را برای ادغام در محیط طبیعی خود ادامه می دهد.

طراحی ورودی برای خانه باغ

سکانس ورودی، بازدیدکنندگان را در زیر خانه های مروارید برگ دار به یک درب ورودی می آورد که از طریق اتاق نشیمن به یک ویستای طولانی باز می شود و به مناظر دامنه تپه سرسبز آن سوی دیگر باز می شود. یک راهرو طولانی گالری فضاهای اتاق خواب خصوصی را از فضای عمومی “عمومی” جدا می کند و آثار هنری صاحبان را به نمایش می گذارد.

نقاشی دیوار درطراحی خانه باغ  در مازندران

هنر آنها با مشاغل سفارشی طراحی شده برای نمایش مجموعه ای غنی از ظروف چینی آسیایی و همچنین نقاشی دیواری نقاشی دستی توسط لئو آدامز در اتاق غذاخوری، به مناطق اصلی زندگی گسترش می یابد. مواد داخلی شامل خاکی، بافتی باغ های فضای باز، از جمله دیوارهای سرو و کف های صنوبر بازسازی شده است که مکمل ترکیبی از وسایل عتیقه و مدرن مالکان است، از جمله یک میز قهوه که توسط جیم اولسون طراحی شده است.

 سقف های در معرض الوار در حجم اصلی، تصفیه روستایی را القا می کنند که با شومینه سنگی جدا کننده لانه و اتاق نشیمن تکمیل می شود. فضاهای نشیمن و استخرهای فضای باز که به راحتی قابل دسترسی هستند، مکانهای زیادی را برای اجتماعات خانوادگی بافته شده در محیط سرسبز ارائه می دهند.

دفتر معماری دگرش با همکاری کارشناسان مجرب و متخصص، در زمینه طراحی خانه باغ در مازندران به صورت صفر تا صد پروژه را به عهده میگیرد. برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید