هزینه ساخت ویلا در شمال با قرارداد مدیریت پیمان

هزینه ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا در شمال با قرارداد مدیریت پیمان ، در سال‌های اخیر به یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری مطمئن در کشور تبدیل شده است. برای این منظور افراد اقدام به خرید زمین یا ملک در یکی از شهرهای مستعد شمالی می‌کنند و سپس با کمک مشاورین و دفاتر معماری، شروع به ساخت ویلا و یا بازسازی ساختمان موجود در ملک می‌نمایند. به این ترتیب نه تنها سرمایه خود را در زمینه‌ای قابل اطمینان به جریان می‌اندازند بلکه شاهد رشد روزافزون آن خواهند بود. در این مقاله علاوه بر بررسی این موضوع، درباره هزینه‌های ساخت ویلا در شمال و همچنین قرارداد مدیریت پیمان صحبت می‌کنیم تا شما را با یکی از خدمات فوق‌العاده دفتر معماری دگرش در این زمینه آشنا کنیم.

 

در این مقاله موارد زیر را می خوانید:

مراحل ساخت و اجرای ویلا و شهرک‌های ویلایی

هزینه ساخت، طراحی و اجرای ویلا

ساخت ویلا در شمال با قرارداد مدیریت پیمان

 

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که با شنیدن عبارت ساخت و ساز، دچار نگرانی می‌شوید و همواره سعی دارید به جای تن دادن به این موضوع، ساختمان مورد نظر خود را به صورت آماده خریداری کنید. در این خصوص باید گفت تا حدودی حق با آنهاست. اگر قرار باشد صفر تا صد کار را خود کارفرما انجام دهد مسلما یک پروسه زمانبر و طاقت فرسا پیش رو خواهد داشت. این پروژه در اغلب موارد به دلیل نداشتن تجربه و تخصص یا به اتمام نمی‌رسد و در میانه راه به دلیل کمبود بودجه متوقف می‌شود و یا نتیجه مطلوب از ماحصل کار به دست نمی‌آید.

گروه معماری دگرش به شما پیشنهاد ساخت ویلا را به جای خرید آن می‌دهد. به این ترتیب شما نه تنها می‌توانید از تجربیات و خدمات دگرش استفاده نموده، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، بلکه در نهایت ساختمانی مطابق نظر و سلیقه ی خودتان خواهید داشت که مطابق اصول معماری روز دنیا و با بهترین متریال ممکن ساخته شده است.

 

هزینه ساخت ویلای مدرن با قرارداد مدیریت پیمان

 

مراحل ساخت و اجرای ویلا و شهرک‌های ویلایی 

پیش از آنکه تصمیم به انجام کاری بگیرید، باید مراحل انجام آن را بدانید. در مورد پروژه ساخت ویلا هم به همین شکل است. مراحل ساخت ویلا در شمال چه به صورت شخصی و چه به شکل شهرک‌سازی را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

تعیین هدف از ساخت ویلا:

باید در مورد نوع کاربری ویلا و چگونگی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی و فضای سبز بیرون ویلا تصمیم بگیرید. همچنین باید بدانید که در نهایت چه کسانی قرار است از این ساختمان استفاده کنند.

تعیین محل احداث ویلا:

اینکه جغرافیای مناسب برای هدف شما کجاست، چه میزان زمین نیاز دارد، بودجه شما چقدر است و … از مواردی است که باید در این مرحله در نظر بگیرید.

مدیریت بودجه و هزینه کار:

ساخت ویلا هم مانند سایر موارد در کشور، همه ساله رو به افزایش است و نوسانات زیادی داشته اشت. هزینه‌های عمده ساخت ویلا شامل خرید زمین و مصالح ساختمانی مورد نیاز است. البته یک سری هزینه‌های جانبی هم مانند دستمزد کارگران وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باید برنامه‌ریزی و شناخت دقیقی از بازار و مراحل ساخت و ساز داشته باشید که در این مورد نیاز مبرم به مشاوره با یک متخصص دارید.

طراحی و معماری ویلا:

این مرحله مطابق سلیقه کارفرما انجام می‌گیرد. البته باید یک مهندس معمار هم در کنار گروه باشد تا کارها به صورت اصولی انجام شود. زیرا هدف شما تنها ساخت یک ساختمان نیست و ویلا باید علاوه بر نمای بیرونی، طراحی داخلی زیبا و مناسبی داشته باشد.

انتخاب مشاور معمار و پیمانکار مطمئن:

به جرات می توان گفت این مرحله مهمترین عنصر برای ساخت ویلا در شمال یا هر منطقه دیگری است. اگر بتوانید مشاور و پیمانکار مناسبی پیدا کرده، قرارداد پیمانکاری امضا کنید، تمامی مراحل به راحتی و در سریعترین زمان ممکن انجام خواهد شد. تخصص و مهارت بالا و داشتن نمونه کار مشابه یکی از خصوصیات یک پیمانکار مناسب است. علاوه بر این باید متعهد و قابل اطمینان باشد تا بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

 

هزینه ساخت و طراحی و اجرای ویلا در شمال

 

هزینه ساخت، طراحی و اجرای ویلا

در اینجا به هزینه‌های عمده برای ساخت ویلا در شمال یا شهرهای دیگر اشاره می‌کنیم که عبارتند از:

 • متراژ زمین و زیربنای ساختمان
 • کیفیت ساخت ویلا با توجه به نوع مصالح و نحوه اجرا
 • خدمات مورد نیاز برای ویلا مانند استخر، سونا و …
 • نوع قرارداد ساخت که با پیمانکار محلی بسته می‌شود یا پیمانکاران معتبر از شهرهای دیگر
 • محل و زمان ساخت ویلا که در چه شهر و منطقه ایست و چه وقت از سال شروع می‌شود
 • نوع اسکلت بندی سازه که بتنی است یا فلزی و یا غیره
 • شکل محوطه‌سازی برای ویلا

البته هزینه‌های جانبی مانند گرفتن مجوز ساخت و ساز، گرفتن سند و … هم وجود دارد که در صورت عدم آگاهی از نحوه انجام کار، می‌تواند مشکل آفرین باشد.

 

ساخت ویلا در شمال با قرارداد مدیریت پیمان

یکی از طولانی ترین مراحل در ساخت ویلا، انجام کارهای اداری و دفتری آن است که علاوه بر تخصص، به صرف زمان زیادی نیاز دارد. حال اگر کارفرما بتواند از لحظه تصمیم به ساخت و سرمایه‌گذاری برای ساخت ویلا، بر طبق یک قرارداد مطمئن، کار را به یک گروه کاربلد بسپارد، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و بودجه، می‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

بر این اساس، قراردادی به نام مدیریت پیمان اجرا و ساخت بین کارفرما و پیمانکار منعقد می‌شود که بر طبق مفاد آن، پیمانکار انجام تمامی مراحل کار را در یک مدت تعیین شده و با کمترین هزینه ممکن متعهد می‌شود و در مقابل درصدی به عنوان حق‌الزحمه دریافت می‌کند. این درصد بر اساس مقدار کار و مسئولیت‌هایی که به پیمانکار سپرده می‌شود، متغیر است. علاوه بر این مسیر رفت و آمد پیمانکار تا پروژه و نحوه دسترسی به شهر برای خرید و فراهم کردن امکانات، در دستمزد دریافتی توسط مدیر پیمان موثر است.

 

 

مراحل ساخت و اجرای ویلا و شهرک های ویلایی

این قرارداد یکی از رایج‌ترین و معتبرترین قراردادها در صنعت ساخت و ساز به شمار می رود. از جمله مزایای تنظیم و امضای قرارداد مدیریت پیمان در ساخت ویلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در وقت به طوریکه سرعت انجام کار بالا می‌رود
 • کاهش مسئولیت کارفرما به طوریکه می‌تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی کند
 • داشتن یک مشاور و کمک برای انجام کارهای اداری ساخت و ساز
 • طراحی اصولی و مدرن بر اساس طرح دلخواه کارفرما با در نظر گرفتن قواعد ساخت و ساز و زیبایی شناختی تا رسیدن به کاربرد مناسب ساختمان
 • آگاهی و نظارت کارفرما بر تمام مراحل پروژه بدون نیاز به داشتن تخصص و صرف زمان زیاد
 • داشتن برنامه کنترل هزینه‌ها تا نتیجه، علاوه بر کاهش قیمت تمام شده، در بالاترین کیفیت ممکن باشد
 • مستند بودن تمام مراحل کار و مخارج

جمع‌بندی

یکی از خدماتی که دفتر معماری دگرش در زمینه ساخت ویلا در شمال ارائه می‌دهد، قرارداد مدیریت پیمان است که با توجه به حضور مستقیم این گروه در منطقه شمال، و تجربه و دانش بالای مهندسان و طراحان گروه، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در مناطق شمالی کشور را از طریق ساخت ویلا و شهرک‌های ویلایی دارند.

 

.گروه معماری دگرش با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه، ساخت ویلا در شمال را مطابق با متراژ و مساحت و سلیقه شما ارائه می‌دهد. کارفرمایان عزیز تنها با یک تماس تلفنی می‌توانند از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهرمند شوند.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید