طراحی نمای ساختمان: چگونه نمای ساختمان را جهانی طراحی کنیم؟

نمای ساختمان معمولا به یک طرف و معمولا جلوی ساختمان اشاره دارد و جزیی مکمل و جدایی ناپذیر از طراحی ساختمان است. نما باعث می‌شود تا ساختمان شخصیت و سبک ویژه خودش را داشته باشد. نما‌ها اشکال و اندازه‌های متنوعی دارند. و فرصت خوبی برای معمارها هستند تا با ساخت نمایی خوب استعداد خود را به نمایش بگذارند.

معمولا نما‌ را با ساختمان‌های قدیمی و معروف به یاد می‌آوریم و هر بنا می‌تواند نمای مخصوص به خود را داشته باشد. بسیاری از بنا‌هایی که در مناطق حفاظت شده وجود دارند، محدودیت‌هایی برای تغییر دارند. این امر نشان‌دهنده اهمیت آن‌ها نه تنها برای ساختمان بلکه برای جوامع و نما‌های محلی است.

تیغه‌ها (دیوارها) جزو نما‌هایی هستند که هیچ دستور ساختاری برای آن‌ها وجود ندارد. تیغه، ساختاری کاملا جداست که به ساختمان اضافه شده است. این امر در معماری مدرن بسیار رایج است که در آن معمار به سادگی از یک طرح استفاده می‌کند، اما آن را به پشتیبانی از ساختار ساختمان نمی‌رساند.

مشتاقیم به شما نشان دهیم چگونه معماری و ساختمان‌های مدرن، روی زیبایی نمای ساختمان اثر می‌گذارند. نمایی ساده اما زیبا می‌تواند به طور غیر‌منتظره‌ای هویت و دیدگاه دیگران را نسبت به ساختمان تغییر دهد. این است قدرت طراحی که تیم ما به طور خستگی‌ناپذیر روی آن کار می‌کند.

در این مقاله موارد زیر را میخوانید :

چرا نمای ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان ۲

طراحی نمای ساختمان مهم است چون شانس اینکه نظرات را به خود جلب کند را افزایش می‌دهد. ساختمان‌های بسیار زیادی با طراحی استاندارد و معمولی وجود دارند که هویت خاصی ندارند. عدم داشتن هویت خاص برای نمای یک ساختمان تاثیر منفی بر روحیه افراد دارد.

نمای ساختمان نقش مهمی در بهره‌وری انرژی و ارتباط طراحی خارجی ساختمان با طراحی داخلی ایفا می‌کند،علاوه بر آن ظاهر خوبی به ساختمان می‌دهد. با ظهور فناوری‌های جدید در مواد، ایده‌ها و طراحی، ساخت نما‌های ساختمان وارد دنیای خیلی بزرگی شده است.

با توجه به نیاز بشر به ساختمان‌هایی که در آن زندگی و کار می‌کند، خواه این ساختمان‌ها دارای بهره‌وری انرژی بالایی ‌باشند، خواه در یک موقعیت مکانی بسیار عالی ساخته شده باشند، در هر صورت نمای ساختمان نقش کلیدی ایفا می‌کند.

نمای ساختمان بر شرایط محیطی ساختمان، ورود و خروج هوا و نور بسیار موثر است. برای مثال، این موضوع از شرایط محیطی و صدمه دیدن ساختمان در برابر گردباد و طوفان جلوگیری می‌کند.

معماری نما

و تیغه‌ها می‌تواند فواید خیلی زیادی برای یک معمار در حوزه‌ کاری‌اش داشته باشد. ما تمامی قطعات چوبی که برای ساخت نما استفاده می‌شود را به نمایش گذاشته‌ایم.

پنل‌های چوبی گزینه خوبی است چون از نظر زیست‌محیطی، هزینه، سهولت استفاده و نصب برای این کار بسیار مناسب است. استفاده از پنل‌های چوبی ارزش بالایی به ساختمان شما می‌دهد و در کنار آن نمای بسیار زیبایی را نیز خلق می‌کند.

ویژگی دیگری که این مواد دارد این است که به شما کمک می‌کند تا ساختمانتان را در منطقه‌ای که هست ترکیب کنید و همین نکته ساختمان شما را به سطح بهتری از نما می‌رساند.

نمای چوبی به معمار اجازه می‌دهد تا خیلی بیشتر روی جزئیات مانور بدهد اما در مواد اولیه دیگر، این کار ممکن نیست. استفاده از پنل چوبی باعث می‌شود که در پایان کار نمایی تمیز، منظم، حرفه‌ای و جذاب داشته باشید. پنل‌های چوبی می‌تواند روی دیوار‌ها و قسمت‌های زاویه‌دار و منحنی الگو یا تصاویری ایجاد کند تا یک زیبایی پارادوکسیکال داشته باشید.

نوع پنل‌های چوبی می‌تواند در شکل دادن هویت ساختمان موثر باشد. انواع مختلف چوب و روش استفاده از این پنل‌ها روی رنگ و ظاهر چوب اثر بسزایی دارد. این امر برای ایجاد تضاد و طراحی خلاقانه انتخاب‌های زیادی به شما می‌دهد تا از ویژگی‌های طبیعی چوب استفاده بهتری بکنید.

برای طراحی نمای ساختمان هیچ قانون و استانداردی وجود ندارد. برای این کار حق انتخاب دارید تا برای ساختمان یک هویت بسازید و همه‌ی موارد به خودتان بستگی دارد. نما‌های ساختمان و تیغه‌هایی که در آن وجود دارد می‌تواند میان خانه‌ی مسکونی و ساختمان‌های تجاری رد و بدل شود. همانطور که بیشتر افراد با نما‌های ساده، استاندارد و خسته‌کننده مخالف‌اند، ساخت نمای ساختمان به بخش جدایی‌ناپذیری از طراحی ساختمان تبدیل شده‌است.

مواد اولیه نما‌های مدرن

نمای ساختمان

برخی از بهترین چوب‌ها برای پنل چوبی در نظرگرفته شده: از سرو سرخ کانادا گرفته تا چوب‌های قرمز اروپایی و صنوبر‌های سیبری

الوار‌های سرو سرخ‌رنگ کانادا

استفاده از چوب سرخ‌رنگ سرو‌های کانادا نتایج فوق‌العاده‌ای در نمای ساختمان دارد و ویژگی‌های بی‌نظیری به جا می‌گذارد. این چوب با دوام است و در برابر فساد و خراب شدن مقاومت خوبی دارد و در کنار وزن کم ظاهری فوق‌العاده و نمایی مدرن به ارمغان می‌آورد.

چوب سرخ اروپایی

این چوب با چگالی ۵۲۰ کیلوگرم در مترمکعب استحکام و مقاومت قابل توجهی دارد. اگر چه در مقایسه با دیگر گونه‌ها خیلی بادوام نیست اما اگر درست از آن استفاده کنیم ۳۰ سال در برابر فساد و پوسیدگی قارچی دوام می‌آورد.

صنوبر‌های سیبری

چوب صنوبر‌های سیبری نسبتا با دوام است. تنوع رنگ آنها از قهوه‌ای روشن داخل تنه تا سفید بیرون تنه است اما اگر به درستی تا زمان نصب نما محافظت نشود، رنگ‌اش به نقره‌ای مایل به خاکستری تغییر می‌کند.

 

گروه معماری دگرش با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه،نمای ساختمان را مطابق با متراژ و مساحت و سلیقه شما ارائه می‌دهد. کارفرمایان عزیز تنها با یک تماس تلفنی می‌توانند از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهرمند شوند.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

منبع: timbercladdingsolutions

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید