ویلای مدرن - دفتر معماری دگرش
11
نوامبر

چگونه یک ویلای مدرن طراحی کنیم؟

تمایل و نیاز به ساخت ویلای مدرن در بسیاری از جوامع رایج است و حتی برخی از ویلاها ممکن است چندین طبقه داشته باشند. این مسئله به وضوح در محله‌هایی که خانواده‌ها درآمد بالایی دارند، قابل تشخیص است.

میلیون‌ها نفر رویای ساختن ویلای خود را دارند اما همه نمی‌توانند چنین کاری کنند. با این حال، کسانی که توانایی انجام این کار را دارند، همیشه حواسشان هست که طراحی و معماری ویلا، مدرن باشد و نه صرفا پرهزینه‌ و تجمل‌گرا. برای طراحی یک ویلا با استانداردهای بالا، باید فاکتورهای خاصی را در نظر داشته باشید. بنابراین بد نیست با هم اصول طراحی معماری یک ویلای مدرن را بررسی‌ کنیم.

عوامل مهم در طراحی معماری یک ویلای مدرن چیست؟

مکان / موقعیت

به طور کلی موقعیت مکانی، مهم‌ترین عامل هر طراحی معماری است. هنگامی که بسیاری از افراد به دنبال مکانی برای زندگی هستند، اولین دغدغه آن‌ها، محل و موقعیت خانه است. اگر قصد طراحی ویلایی را دارید که در آن، هر روز هفته و ۲۴ ساعته زندگی می‌کنید، باید محل و موقعیت و همچنین امکانات موجود در مناطق مجاور آن را هم بررسی نمایید. اگر بچه دارید، باید مطمئن شوید که مدرسه‌ای در نزدیکی ویلای شما موجود باشد تا شما بتوانید به راحتی هر روز به محل کار خود بروید. علاوه بر این، این عامل ممکن است جنبه‌های دیگری نیز داشته باشد.

با توجه به این که این ویلا، خانه شما خواهد بود، باید از قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید مطمئن شوید تا فضای ویلا روزانه تغییر کند و تازه شود. این مسئله بسیار مهم است، زیرا می‌تواند بر حال و هوای همه افراد در ویلا تاثیر بگذارد. علاوه بر این، مهم است تا اطمینان حاصل شود که ویلا در نزدیکی کارخانه یا آزمایشگاه ساخته نشده است، چرا که این مراکز، آلودگی زیادی در پی دارند. همیشه برای حفظ سلامتی خود، تا حد امکان از این مناطق دور بمانید. علاوه بر این، باید از زندگی در ویلاهای واقع در یک خیابان عمومی نیز اجتناب کنید، چرا که صدای خیابان‌های شلوغ و بوق ماشین، شما را آزار می‌دهد.

ویلای مدرن 1

اندازه / فضا

به سراغ دومین عامل مهم هر طراحی معماری، اندازه سازه می‌رویم. این عامل، کاملا اساسی و مهم است و می‌تواند بر کل بودجه شما تاثیر بگذارد. به عبارت دیگر، هر چه ویلا بزرگ‌تر باشد، هزینه بالاتر می‌رود و بالعکس. برای این که بتوانید درباره میزان فضای مناسبی که در یک ویلا نیاز دارید تصمیم بگیرید، باید ابتدا تعداد افرادی را که قرار است در آن زندگی کنند، برآورد کنید. در بیشتر موارد، ویلاهای مجلل، بزرگ‌تر از ویلاهای ساده هستند. البته همه چیز به نحوه طراحی ویلا بستگی دارد.

سبک

یکی دیگر از عوامل مهم، سبک معماری ویلا است، چرا که نشان دهنده شخصیت شماست. هنگامی که در حال طراحی ویلای خود هستید، حتما نیازها و خواسته‌های خود را در نظر بگیرید. این موضوع قطعا باعث می‌شود که طراحی ویلا را بیشتر دوست داشته باشید و اجرای طرح و زندگی در آن نیز آسان‌تر شود.

نتیجه‌گیری

فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید هنگام طراحی ویلای مدرن خود رعایت کنید که برخی از آن‌ها را در بالا به اختصار توضیح دادیم. به عنوان آخرین توصیه، اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی یک ویلای جدید هستید، همیشه هر چیزی را که می‌خواهید در ساختمان داشته باشید، قبل از شروع فرآیند، بدانید و برای آن، طرح مناسب تهیه کنید. این مسئله نه تنها موجب می‌شود تا هدف مشخصی داشته باشید، بلکه به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری در آینده نیز کمک می‌کند و شما به جز تغییرات جزئی، نیاز به ایجاد هیچ تغییری نخواهید داشت.

منبع: injarch

گروه توسعه مسکن شهر ( دگرش ) با کادری توانمند و خلاق شما را در طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن طبق سلیقه شما و با استفاده از متریال روز دنیا، همراهی خواهند کرد. تنها با یک تماس می‌توانید از مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شوید.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید