تعمیر خانه ، تغییر دکوراسیون عید از همین امروز!

تعمیر خانه قبل از عید - دفتر معماری دگرش

تعمیر خانه و تغییر دکوراسیون در بقا و نگهداری ساختمان بسیار تاثیرگذار است. وقتی از ساخت یک خانه یا بنا زمان زیادی بگذرد قسمت‌هایی از آن فرسوده و تخریب می‌شوند. مخصوصا در کشور ما که متوسط عمر مفید خانه‌ها (۳۰ الی ۴۰ سال) بسیار کمتر از استاندارهای جهانی (۱۰۰ سال) است. حتی اگر خانه‌ای تخریب نشود بعد از مدتی احساس تنوع در آن ایجاد می‌شود. در هر صورت با توجه به نوسانات قیمت و افزایش بی‌رویه نرخ مسکن، جابجایی و خریدن خانه در حال حاضر مقدور نمی‌باشد. بهترین کار در این شرایط تعمیر خانه است. خانه‌ای که ممکن است سال‌ها در آن زندگی کرده‌اید و حس تعلق خاطر بیشتری در آن دارید.

 

 

تعمیرات خانه و تغییر دکوراسیون می‌تواند بصورت جزئی مانند لکه‌گیری رنگ‌های آسیب دیده دیوار، تغییر مبل یا بصورت کلی‌تر حذف و اضافه کردن دیوار، تغییر کفپوش، ایجاد فضای سبز در محوطه، تعمیر آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی و… باشد. اما مقدار تعمیرات در خانه‌های مختلف به میزان تخریب و بودجه صاحب خانه بستگی دارد. پس بهتر است قبل از بازسازی از خودتان بپرسید هدفتان از بازسازی چیست؟ بودجه‌تان چقدر است؟ چگونه می‌توانید از هزینه‌های اضافی صرفه‌ نظر کنید؟ در این مقاله از دفتر معماری دگرش تمام راهکارهای تعمیر خانه که خودتان می‌توانید انجام دهید تا فضای نو و زیبایی در خانه ایجاد کنید را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید…

 

انتخاب سبک در تعمیر خانه

در تعمیر خانه اولین قدم تعیین سبک دکوراسیون است. آیا می‌خواهید سبک دکوراسیون داخلی خانه خود را مطابق قبل حفظ کنید یا تغییر دهید؟ ابتدا تصمیم بگیرید کدام یک از سبک‌های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک را می‌خواهید پیاده کنید. سپس به دنبال اجزای مبلمان و رنگ‌هایی باشید تا در تکمیل فضای قبل، به سبک انتخابی شما نزدیکتر باشد.

استفاده مجدد از وسایل در تعمیر خانه

اینکه با تعمیر جزیی وسایل قدیمی و خراب بتوانیم آنها را برای استفاده مجدد در جاهای دیگر خانه زیبا و نو کنیم، می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. در هنگام تعمیر خانه باید ببینید از کدام وسایل قدیمی می‌توانید دوباره استفاده کنید. شاید با رنگ کردن یک صندلی، تغییر روکش مبل یا تغییر قاب یک تابلوی هنری بتوانید دوباره از آن استفاده کنید. گاهی با تغییر کاربری یک وسیله قدیمی می‌توانید فضای زیبایی در منزل ایجاد کنید.

 

تعمیر دکورهای قدیمی برای نوروز

تعمیر نمای بیرون ساختمان

بهتر است هر چند سال یکبار به تعمیر خانه و تغییر دکوراسیون بپردازید. خرابی‌های کوچک و جزیی به مرور زمان انباشته شده و چهره فرسوده‌ای به ساختمان می‌دهند. پس برای جلوگیری از این مشکل و صرف هزینه کمتر به تعمیر خانه در بازه زمانی کمتر بپردازید. یکی از المان‌های تعمیر خانه، نمای بیرونی ساختمان است که تاثیر زیادی در دید مخاطب دارد. توجه داشته باشید اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید حتما این فرآیند با مشارکت و هماهنگی سایر ساکنان انجام شود زیرا بسیار هزینه‌بر است. اگر بودجه کمتری برای اینکار در نظر دارید، می‌توانید تنها به تعمیر قسمتی از نما که آسیب دیده یا به شستشو و رنگ کردن آن بپردازید. رنگ کردن نما با رنگ‌های مخصوص هزینه بسیار کمتری در برابر سنگ‌کاری و آجر نما کردن دارد.

 

تعمیر حیاط و محوطه ورودی خانه

حیاط و ورودی خانه بسیار در نمای کلی ساختمان تاثیرگذار است. اگر موزائیک‌های حیاط آسیب دیده‌اند بهتر است قسمت‌های آسیب دیده را تعویض یا کف حیاط را با آجر نسوز و کفپوش‌های جدید جایگزین کنید. اگر حیاط شما سنگ‌فرش یا گلی است با مرزبندی باغچه‌ها با سنگ، فضای حیاط را از باغچه مجزا کنید تا نمای بهتری به خود بگیرد. با چمن‌کاری و کاشتن گل‌های زیبا و جدید می‌توانید حس خوبی به مهمانان خود دهید و فضای خانه را دلنشین کنید. اگر حیاط و فضای بزرگی دارید علاوه بر باغچه داشتن حوض و استخر و رنگ کردن آن به زیبایی محوطه می‌افزاید. نکته مهمی که در محوطه‌سازی مهم است، استفاده از نورپردازی مناسب در حیاط و محوطه فضای سبز است که در شب خیره کننده‌ای ایجاد می‌کنند.

 

تغییر سالن پذیرایی و نشیمن در تعمیر خانه

سالن پذیرایی و اتاق نشیمن از مهمترین بخش‌های یک خانه هستند زیرا اعضای خانه و مهمان‌ها زمان زیادی را در آن می‌گذرانند. بنابراین کدر شدن رنگ دیوارها، پریدن رنگ‌ قسمتی‌هایی از دیوار در اثر رطوبت، خوابیدن پف تشک مبل و دسته آن، همگی فضای کسل‌کننده‌ای را ایجاد می‌کنند. حتی تعویض لامپ‌های سوخته و استفاده از نوپردازی مناسب می‌تواند محیط خانه را گرم و دلنشین کند.

سعی کنید خودتان وسایل خانه را تعمیر کنید. گلدان‌ها را رنگ کنید، قاب عکس‌ها را تعویض کنید، دیوارها را با استفاده از قلمو و غلتک‌های مخصوص و فرچه رنگ کنید. سعی کنید از رنگ‌های شاد استفاده کنید و خود را محدود به رنگ‌های کرم و سفید نکنید. در این میان به بررسی وسایل گرمایشی و سرمایشی بپردازید، در صورت نیاز به تعمیر حتما برای سرویس شدن آن اقدام نمایید.

تغییر سالن پذیرایی و نشیمن

تعمیر آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت خانه است زیرا تقریبا افراد خانه زمان زیادی را در آن صرف می‌کنند بنابراین باید فضای زیبایی باشد تا افراد بتوانند به راحتی در آن کار کنند. اگر کف و دیوارهای آشپزخانه آسیب دیده‌اند می‌توانید از کاشی و سرامیک نو استفاده کنید. اگر اینکار برای شما هزینه زیادی برمی‌دارد آن‌ها را تعمیر کنید. برای اینکار، درزهای کاشی و سرایک را با دوغاب پر کنید و با ورقه‌های مخصوص ضد آب روی آن بچسبانید.

نکته‌ای که در رابطه با تعمیر آشپزخانه واجب است بررسی و تعمیر تجهیزات آشپزخانه مانند، شیرآلات، هود، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، فر و آبگرمکن دیواری و… است تا قبل از اینکه شما را به دردسر بیاندازند، تعمیر کنید.

 

تعمیر سرویس بهداشتی و حمام

یکی از دیگر بخش‌های مهم خانه، سرویس بهداشتی و حمام است. ابتدا این قسمت باید بررسی شود تا اگر مشکلی بابت شیرآلات و لوله کشی دارد تعمیر کنید. اگر می‌خواهید این قسمت را جابجا نمایید، اینکار را باید به یک متخصص بسپارید.می‌توانید کاشی‌های دیوار و کف حمام و سرویس بهداشتی را تعویض نمایید یا برای هزینه کمتر مانند آشپزخانه، فقط کاشی‎‌های آسیب دیده را تعمیر نمایید. سعی کنید تجهیزات سرویس مانند آینه، لوله‌کشی، شیرآلات و… را در صورت ممکن، تعمیر نمایید در غیر اینصورت آنها را تعویض نمایید.

 

تعمیر خانه برای اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای حفظ آرامش پس از ساعتها کار روزانه است. بنابراین رنگ دیوارهای آن نباید کدر باشد. اگر رنگ دیوارها آسیب دیده حتما به رنگ زدن آن بپردازید و از رنگ‌های آرامش‌بخش استفاده کنید. اگر تخت، میز یا کمدهای شما آسیب دیده به تعمیر آن بپردازید. در صورت نیاز به رنگ کردن، اگر از جنس چوب یا ام‌دی‌اف هستند می‌توانید خودتان پس از سمباده‌کشی به رنگ کردن آن‌ها بپردازید.

تعمیر خانه برای اتاق خواب

تعمیر و زیباسازی بالکن

اگر در خانه یا آپارتمان خود بالکن دارید، می‌توانید با تعمیرکردن آن مثل تعمیر کف پوش یا رنگ کردن دیوارهای آن فضای نو و زیبایی ایجاد کنید. گذاشتن چند گلدان زیبا در بالکن، اگر فضای کافی دارد، قراردادن صندلی و میز می‌تواند بالکن شما را آماده گذراندن اوقات فراغت در طول روز باشد. 

برآورد هزینه تعمیر خانه

هزینه تعمیر خانه و تغییر دکوراسیون با توجه به بودجه صاحب خانه و مقدار خرابی ساختمان تعیین می‌شود. برای تخمین درست این هزینه باید از یک کارشناس با تجربه کمک گرفت زیرا کارشناسان به دلیل اجرای کارهای فنی ساختمان، دارای نیروهای اجرایی هستند و هزینه دستمرد و متریال به کار رفته را به راحتی می‌توانند برآورد کنند.

مواردی که باید هنگام تعمیر خانه در نظر گرفت

• بررسی میزان آسیب‌های ساختمان و اولویت‌بندی آنها
• تخمین هزینه‌های تعمیر خانه و تصمیم‌گیری درباره جزئیات و میزان تعمیر
• بکارگیری افراد متخصص برای قسمت‌هایی که از عهده شما خارج است.
• سرعت و کیفیت بالا در اجرای کار
• اتمام به موقع تعمیر خانه

 

کلام آخر

بهترین راه برای تعمیر خانه، برطرف کردن خرابی لوله‌ها و آسیب‌های رطوبتی ساختمان است. تا حد امکان بهتر است به تعمیر وسایل‌های موجود بپردازید و با رنگ‌کردن و تعمیر آن‌ها به فضای خانه حس و حال جدیدی بدهید. در نهایت سعی کنید تخریب دیوار و سطوح را به آخرین مرحله و ایده انتقال دهید زیرا هزینه بیشتری برای صاحب خانه دارد. امیدواریم این مطلب کمک زیادی به عزیزانی که می‌خواهند دست به تعمیرات خانه خود با هزینه کم بزنند، باشد. دفتر معماری دگرش با همکاری افراد با تجربه و متخصص، تعمیر خانه را به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه می‌نماید.

 

گروه معماری دگرش با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه،تعمیر خانه را مطابق با متراژ و مساحت و سلیقه شما ارائه می‌دهد. کارفرمایان عزیز تنها با یک تماس تلفنی می‌توانند از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهرمند شوند.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید