تفاوت طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک

 

در این مقاله موارد زیر را می خوانید:

در طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن

  طراحی نما ویلا مدرن

تفاوت در متریال و هزینه

طراحی معماری ویلا به سبک کلاسیک

ویژگی‌های سبک مدرن

ویژگی‌های سبک کلاسیک

نتیجه‌گیری

 

 

ویلا مدرن - طراحی ویلا مدرن - ویلای مدرن در مازندران - طراحی و اجرای ویلا در مازندران - مقایسه ویلا مدرن و ویلای کلاسیک - ویلای مدرن یا کلاسیک - ویلای کلاسیک طراحی کنم - ویلاسازی شالویلا مدرن - طراحی ویلا مدرن - ویلای مدرن در مازندران - طراحی و اجرای ویلا در مازندران - مقایسه ویلا مدرن و ویلای کلاسیک - ویلای مدرن یا کلاسیک - ویلای کلاسیک طراحی کنم - ویلاسازی شال

در طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن

 میتوان از متریال های زیادی استفاده کرد که بهترین متریال برای طراحی نمای مدرن شامل این موارد است : ترموود، اچ پی ال، کامپوزیت و دکوراتیو که به علت تنوع زیاد متریال می توانیم با ترکیب آن ها نمای زیبایی را ایجاد کنیم.

در طراحی نمای کلاسیک میتوان از متریال هایی مانند تراورتن استفاده کرد. تاج و سرستون های شکیل یکی از ویژگی های بارز این سبک دکوراسیون است که باعث می شود نمای کلاسیک شکیل تر از نمای مدرن دیده شود. به علت ریزه کاری های زیاد، طراحی نمای کلاسیک هزینه ی بالاتری نیز دارد ولی در نهایت ساختمانی با ابهت و شیک را می توانیم داشته باشیم.

ویلا مدرن - طراحی ویلا مدرن - ویلای مدرن در مازندران - طراحی و اجرای ویلا در مازندران - مقایسه ویلا مدرن و ویلای کلاسیک - ویلای مدرن یا کلاسیک - ویلای کلاسیک طراحی کنم - ویلاسازی شال 

  طراحی نما ویلا مدرن

این نوع نما از اصول طراحی وقوانین  معماری مدرن تبعیت می کند. تفاوت اساسی چنین نماهایی با نماهای کلاسیک حذف تزئینات و ساده تر شدن عناصر و جزییات و کاربرد ساده و صریح فرم ها در نما است. مصالح بکار رفته نیز بر خلاف نمای کلاسیک معمولاً بیش از یک مصالح است. از آسیب شناسی این گونه نما در شهر میتوان به موردی اشاره کرد که از اهمیت زیادی برخوردار است، اینکه  آنچه گاهی در نماهای طراحی شده در ایران مشاهده می شود تعدد مصالح بکار رفته در اینگونه نماها، شکستگی بیش از حد فرم ها، استفاده از فرم های نامتعارف و بهم ریختگی نماست که با هدف جذابتر کردن نما انجام می شود ولی اغلب نتیجه ای نامطلوب دارد. شهرداری اکنون ضوابطی تدوین کرده که از تعدد مصالح، استفاده از فرم های نامتعارف و بهم ریختگی بیش از حد نما جلوگیری کند. 

 

تفاوت در متریال و هزینه

در طراحی ویلا هایی که مدرن شناخته می‌شوند از متریال متفاوتی به نسبت نوع کلاسیک استفاده می‌شود، در سبک‌های مدرن سه متریال چوب، سنگ و شیشه بسیار محبوبند، اگر ویلاهایی را مشاهده کردید که با تمرکز بر چنین مصالحی احداث شده بودند می‌توانید نتیجه بگیرید که با سبکی مدرن روبرو هستید. این سه متریال علاوه بر این که از نظر کیفیتی مرغوبند و ویلایی مقاوم را رقم می‌زنند، به حیث رنگ هم با هم متناسب و هماهنگند.

در سبک کلاسیک تمرکز بر سنگ‌های لوکس و گران قیمت است و انواع سنگ را چنان ماهرانه برش می‌زنند و برجستگی‌های زیبا می‌آفرینند که کمتر کسی است با دیدن آن لذت نبرد و ساعت‌ها بدان چشم ندوزد، سنگ را می‌توان پای ثابت بیشتر ویلاهای ساخته شده به سبک کلاسیک دانست.

 

 

طراحی معماری ویلا به سبک کلاسیک

ویلا مدرن - طراحی ویلا مدرن - ویلای مدرن در مازندران - طراحی و اجرای ویلا در مازندران - مقایسه ویلا مدرن و ویلای کلاسیک - ویلای مدرن یا کلاسیک - ویلای کلاسیک طراحی کنم - ویلاسازی شال

ستون‌ها

یکی از خصوصیات بارز سبک ویلا کلاسیک ساخت ستون‌های بلند در نمای خانه است تا جایی که خیلی از افراد با این نشانه سبک کلاسیک را تشخیص می‌دهند.

سقف

ستون‌های بلند، سقف بلند نیز می‌خواهد. هرچه سقف بلندتر و بالاتر باشد، عظمت و شکوه آن محیط نیز بیشتر است.

پنجره

در این سبک به دلیل بلند بودن سقف، پنجره‌ها را از کف تا نزدیک سقف بلند و کشیده بکار می‌برند و این ایده سبب باشکوه و دل‌باز شدن محیط می‌شود

در یک جمع بندی می توان معماری کلاسیک و مدرن را در موارد زیر مقایسه کرد.

ویژگی‌های سبک مدرن

 • مناسب برای چیدمان خانه‌های کوچک
 • سادگی در تمام عناصر موجود در محیط
 • پرهیز از تزیینات و جزییات اضافه در فضا
 • انتخاب رنگ‌های طبیعی که می‌توان سایه‌هایی با رنگ‌های غلیظ نیز به ترکیب آن اضافه کرد.
 • استفاده از اشکال انتزاعی در طرح‌ها و وسایل
 • مدل مبل‌ها بیشتر چرم یا تمام پارچه بدون نقش و جزئیات است.

 

ویژگی‌های سبک کلاسیک

  • مناسب برای چیدمان خانه‌های بزرگ و تجمل‌گرا
  • شلوغ بودن محیط به دلیل استفاده از وسایل بزرگ و پرزرق‌وبرق در محل
 • استفاده از وسایل ناب و لوکس در طراحی فضا
 • مدل مبل‌ها بیشتر چوبی با طرح پارچه‌های گل‌دار و شلوغ است.

 

 

نتیجه‌گیری 

تفاوت طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک

هیچ دکوراسیونی بدون عیب و ایراد نیست. شما باید طبق سلیقه خود و متناسب با سبکی که با منزل شما همخوانی دارد طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را بچینید. اگر هنوز مطمئن نیستید کدام سبک برای خانه شما مناسب‌تر است پیشنهاد می‌کنیم به سراغ سبک ترکیبی کلاسیک و مدرن بروید که این روزها طرفداران زیادی دارد. همچنین می توانید از کارشناسان ایوان، مشاوره دریافت نمایید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید