اجرای شهرک ویلایی مدرن در شمال

در این مقاله موارد زیر را می خوانید:

شرح مکان این شهرک ویلایی مدرن

به معنای واقعی کلمه شهرک ویلایی مدرن ، خانه ای آرام در احمدآباد است . خانه به طور كلی از طریق واژگانی معماری كه از آرامش و هماهنگی سرچشمه می گیرد ، نور ، هوا ، فضای سبز ، مواد و منظره را تلفیق می كند. این خانه در یک قطعه گوشه ای قرار دارد و در کنار جاده داخلی یک جامعه دروازه دار مشرف به چشم انداز واقع شده است. این زمین توسط درختان بالغ موجود در حاشیه احاطه شده بود که دست نخورده باقی مانده بودند. حجم ساخته شده و طرح آن توسط یکپارچه سازی مسیر خورشید و امکان جریان آزاد نور طبیعی و هوا کنترل می شود.

در این مقاله در مورد شهرک ویلایی مدرن می خوانید.

تعامل با طبیعت در شهرک ویلایی مدرن

این تعامل شهودی با نیروهای طبیعت پویایی را ایجاد می کند که خود را به گفتگوی فضای داخلی و فضای باز که در قلب معماری است ، می بخشد. این ساختمان به طور مستقیم به محلی که در آن قرار گرفته است پاسخ می دهد ، در کرسندوهای ظریف از مواد منطقه ، از اصالت سنگ محلی رنگ و بافت می گیرد. فرم بدون مصالح نمای مصنوعی ، عملکردی را در هندسه ساختار دنبال می کند که بر همزیستی هماهنگ تأکید دارد نه تنها ساختمان با محیط اطراف ، بلکه همچنین سه نسلی که کاسا بیانکا را خانه می نامند.

طراحی داخلی در شهرک ویلایی مدرن

نمای بیرونی عمدتا سفید (از این رو نام ویلا) و زرد است ، با استفاده از ماسه سنگ منبع محلی ، در جعبه های بلند که قسمت هایی از ویلا را سایه می اندازند منعکس می شود. نمای اصلی خانه رو به شرق است ، با چشم اندازهای زیبا از طلوع خورشید ، که الهام بخش استفاده از سنگ بافت برای بازآفرینی درام نور و سایه است. به عنوان بخشی از معماری سازگار با آب و هوا ، پنجره ها و جیب های تراس های فرورفته به مقابله با گرمای بی وقفه احمدآباد کمک می کنند. بیشتر دهانه ها / شیشه های بزرگتر به سمت شمال شرقی هستند. به سمت جنوب غربی دهانه های کوچکتری برای کنترل نور شدید خورشید و افزایش تهویه وجود دارد.

طراحی نما در شهرک ویلایی مدرن

روکش سنگ طبیعی نما با روسازی روبرو می شود و در نتیجه موجودی منسجم ، ساختمان را به محیط اطراف خود گره می زند. یک چشم انداز برنامه ریزی شده و سرمایه گذاری شده به  یک فضای سخت به ورودی منتهی می شود ، و اکتشاف پیچیده ای را برای سفر به خانه انجام می دهد. ارکستراسیون فضای وسیع و لعاب دار ، که از طریق جعبه های ارتفاعی در برابر گرما محافظت می شود ، به جای دیوارهای تراکمی یک کالیبراسیون آگاهانه است تا به شما حس شفافیت ، اتصال و درگیری را بدهد. پیوند به محیط اطراف ، از طریق پاسیو و عرشه اطمینان حاصل می کند که تجربه زندگی فراتر از خانه است ، که بر روی یک ازاره بلند ساخته شده است. ادغام خانه در محیط طبیعی آن یکی از مهمترین موارد برنامه ریزی مفهومی و اولویت صاحبان خانه بود. بیشتر فضاهای زندگی به جیب های سرسبز گونه های گیاهی بومی باز می شوند یا از آنها چشم پوشی می کنند.

طراحی پنجره ها در شهرک ویلایی مدرن

پنجره های بزرگ ، فضاهای نیمه بیرونی و حوضچه نیلوفر آبی هوایی آرام به خانه می بخشد ، زیرا در یک دامن سبز و سرسبز قرار گرفته و یک سوله آرام را در محیط شهری متراکم ایجاد می کند. در ادامه رابطه هماهنگ محیط داخلی و خارجی ، یک طرح رنگی با رنگ زمین ، که با زیبایی های هندی تزریق شده است ، بر پالت مواد حاکم است. فضای داخلی با حداقل و ساده بودن با کفپوش سنگ طبیعی و استفاده از چوب صیقلی که به خانه احساس راحتی می دهد برجسته شده است. برنامه ریزی فضایی عملکردی ، ساده و تضمین کننده فضاهای چند منظوره و بی نظم است. فضاهای انتقالی به طور متمرکز برنامه ریزی شده اند تا دسترسی آسان تر باشد در حالی که راه پله ای که دو سطح خانه را به هم متصل می کند به عنوان ستون فقرات عمل می کند که حرکت را تسهیل می کند.

پس از ورود به داخل ، با شکوه اتاق نشیمن رسمی با ارتفاع دو و رو به شمال ، با استقبال گرم و ملایم از بازدید کننده استقبال می شود ، و به عنوان یک ارتباط بصری به فضای باز و همچنین طبقه فوقانی خدمت می کند. پنجره های بزرگ از اتاق نشیمن اصلی ، اتاق نشیمن خانوادگی و اتاق خواب همکف با چشم اندازهای باشکوه به باغ باز می شوند. راهرو به فضاهای دوم زندگی در طبقه همکف منتهی می شود. احساس آرامش و عجله با دقت تفسیر شده با نشستن با تاب قبل از اتاق خواب افزایش می یابد و بازدید کنندگان را به یک یا دو مکالمه طولانی تر دعوت می کند. فضاهای خصوصی طبقه فوقانی شامل دو اتاق خواب ، یک اتاق دیداری صوتی ، یک فضای کتابخانه و تراس است.

طراحی فضا ها در شهرک ویلایی مدرن

یکی از اتاق خواب ها که با رنگ سفید خنثی تزئین شده است ، به یک تراس امتداد دارد ، در ارتفاعات فرو رفته و به عنوان فضای کار یک هنرمند عمل می کند. سختی اتاق و فضای آن توسط بوم های هنرمند مقیم ، و علائم رنگی آنها افزایش می یابد. روکش اتاق های دیگر با چوب ساج زیبا است که نه تنها به عنوان یک پس زمینه بلکه به عنوان یک هنر طبیعی نیز کار می کند و باعث می شود دکوراسیون در غیر این صورت حداقل باشد. مبلمان ساده و گرم است و هر اتاق با انرژی نور طبیعی فراوان آغشته است. در Casa Bianca ، هنر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. بسیاری از نقاشی هایی که این فضاها را زینت می دهند توسط مشتری جوان انجام شده است ، در حالی که در برخی از هنرمندان محلی این نقاشی ها دیده می شوند. به طور متناوب ، هنر سنتی قومی ، که توسط طراحان بازیابی و تنظیم می شود ، به عنوان نقاط کانونی بصری عمل می کند.

 

در اصل ، این خانه ای است که با خود در صلح است: جایی که زندگی مانند نور خورشید و نسیم جریان می یابد ، مایل است بازدید کننده متوقف شود و خیره شود ، در میان نیلوفرها و ماهی های کوی ، جیرجیرک پرندگان و نعمت درختان. خانه ای با قلب و یکی برای روح ، پیرو اصل اصلی بیوفیلیا ، یعنی اتصال انسان ها با طبیعت و در نتیجه بهبود رفاه. صحبت کردن از طریق انرژی غنی از خانه و کنار هم قرار گرفتن آن با محیط اطراف آن ، کازا بیانکا ، یک استقبال ظریف و در عین حال پر سر و صدا از زندگی در صلح با خودش است. سیستم های کارآمد انرژی را در آن بگنجانید. الف) شیشه DGU ب) برداشت آب باران ج) صفحات خورشیدی د) شارژر برقی در پارکینگ ه) AC مبتنی بر اینورتر f) تولید اکسیژن گونه های محلی – گیاهان داخلی و خارجی که تنوع زیستی را تشویق می کنند. g) پالت مواد اولیه – چوب ، سنگ ، بتن انتخاب شده باعث حفظ جرم حرارتی می شود. ح) گیاهان تولید کننده اکسیژن در محوطه سازی و مناطق داخلی به ضریب سلامتی می افزایند.

طراحی نورپردازی شهرک ویلایی مدرن

تمام اجزای روشنایی و تهویه مطبوع خانه را می توان به صورت مجدد کنترل کرد و برای سازگاری با الگوهای محلی آب و هوا برنامه ریزی شده است تا انرژی را حفظ کند. تمام فضای داخلی در اینجا بر اساس سیستم Biophilia ساخته شده است و دارای ویژگی های زیادی از نور خورشید ، تهویه ، استفاده از چوب طبیعی و سنگ تقویت اتصالات داخل و خارج است. عملکرد محیطی ، طراحی و رابطه طبیعت ، هدف ساخت خانه ای است که در آن منظره و معماری با هم طراحی شده اند تا یک تجربه واقعی را با هدف رفاه حال ساکنان ، تنوع زیستی طرح و محیط اطراف ایجاد کنند. هدف آن تبدیل شدن به مرجعی در معماری مسئولانه ، آگاه از چالش های انرژی و زیست محیطی است.

گالری پروژه

© Photographix© Photographix© Photographix© Photographix

© Photographix© Photographix© Photographix© Photographix

© Photographix© Photographix© Photographix© Photographix

© Photographix© Photographix© Photographix© Photographix

© Photographix© Photographix© Photographixارتفاع سمت چپ

ارتفاع طبقه همکفبخش BBارتفاع سمت جلوپلان طبقه اول

 

ارتفاع سمت راستبخش AA

این ساختمان در بافت روستایی حاشیه اصفهان واقع شده است. سعی شده است با استفاده از سیستم تهویه خنک کننده منفعل و آموزش پیمانکار محلی برای ساخت این ساختمان، تکنیک های ساخت محلی بهبود یابد. در این شهرک ویلایی مدرن می پردازیم.

طراحی داخلی شهرک ویلایی مدرن

به منظور محافظت از طبیعت و زمین های زیر کشت، ساختمان بر روی سکو موجود ساخته شده است. به عنوان درخواست مشتری برای داشتن فضایی برای جمع آوری تمام خانواده ها، فضای اصلی برای داشتن حداکثر انعطاف پذیری و حداقل پارتیشن طراحی شده است. این فضا به گونه ای طراحی شده است که قابلیت اتصال به آلاچیق را برای افزایش سایه در فضای نشیمن و محافظت از نمای اصلی در برابر آفتاب شدید، بزرگتر می کند.

ساختمان دارای یک بادگیر ایرانی معمولی است که ارتفاع کافی برای قرار دادن مخزن آب را فراهم می کند. بعلاوه، این یک روش غیرفعال سنتی برای تهویه ساختمان است (نحوه کار در نمودار ما نشان داده شده است). آجر سنتی به عنوان ماده اصلی دیوار در نمای خارجی و داخلی با لایه ای از عایق بین آنها استفاده می شود.

نوآوری در شهرک ویلایی مدرن

این پروژه دارای تعدادی ویژگی خاص است که می تواند از آن بعنوان الگوی جدیدی از طراحی و ساخت پیوند بخورد، که روشهای سنتی و مدرن را به هم پیوند می دهد و بر روند ساخت و ساز در منطقه خود تأثیر می گذارد: پروژه دارای یکپارچگی خاصی در استفاده از سازه ها و پوشش های مختلف عناصر معماری.

پروژه دوم شهرک ویلایی مدرن

 چشم اندازهای خیره کننده و دسترسی نخست به تفرجگاه کوهستانی جکسون هول، Shooting Star Golf and Ski Community را به مکانی ایده آل برای یک خانه کوهستانی زیبا تبدیل کرده است. این خانه ۵ خوابه و ۷۰۰۰ فوت مربعی منظره ای ایده آل از استراحتگاه، رشته کوه تن تون و کوهستان گوسفند را به نمایش می گذارد. ساکنان مستقر در تگزاس با روابط دیرینه با جکسون به دنبال فضایی برای دسترسی به اسکی کلاس جهانی چه در محل رفت و آمد و هم در کشورهای دیگر بودند. 

 

با ورود به اقامتگاه رندزووز ، بلافاصله با نمای چشمگیر کوه رندزووز از مهمانان استقبال می شود. محور مرکزی شیروانی اصلی مستقیماً به قله تراموا هوایی جکسون هول تراز می شود تا ورودی تأثیرگذاری ایجاد کند. این خانه از سه شیروانی اصلی تشکیل شده است، که از یک بال مستر یک طبقه به یک فضای زندگی یک و نیم طبقه به یک بال مهمان دو طبقه صعود می کند که گاراژ را در خود جای داده است.

حجمهای اولیه با سنگ کوارتزیت ذغالی با لهجه های صاف شفاف پوشانده شده و توسط فرمهای مسطح پایین که با صفحات مسی پت شده پوشانده شده اند به هم متصل می شوند تا یک تفکیک معماری شفاف بین فرمها ایجاد کنند. فرم های بزرگ شیروانی از دستورالعمل های طراحی زیربخش برخوردار است. برآمدگی های اغراق آمیز بیشتر بر فرم های سقف شیروانی تأکید می کنند و از عناصر محافظت می کنند. فرم های سقف بصورت مخروطی ایجاد می شود تا نور فراوانی را ایجاد کند و نیمرخ نازکی را حفظ کند. سازه های خرپایی مینیمالیستی و پنجره های براق کف تا سقف مناظر بدون مانعی را ارائه می دهند.

 

شیروانی اصلی خانه شامل مرکز سرگرمی، انتقال بی وقفه بین آشپزخانه، غذاخوری و فضای زندگی است. این انتقال با استفاده از کف پیوسته گردو، سقف های چوبی رنگ آمیزی شده و تخته های مسی پتینه شده روی شومینه و هود آشپزخانه ، دو عنصر اصلی کانونی اتاق ها، مورد تأکید قرار می گیرد. این مواد برای گرما و کیفیت نور منعکس شده انتخاب شده اند تا یک فضای راحت برای جمع آوری خانواده ایجاد شود. طرح و تنوع فضاهای باز بزرگتر و فضاهای صمیمی کوچکتر باعث سرگرمی خانواده و دوستان می شود. دیوارهای سنگی پیوسته از اتاق نشیمن از طریق یک دیوار شیشه ای تمام قد به فضای پاسیوی فضای باز گسترش می یابند و مناطق داخلی و خارجی را به طور یکپارچه به هم متصل می کنند.

 

 

شهرک ویلایی مدرن

تیم طراحی داخلی CLB از مواد لایه ای، نور ملایم و لبه های مواد منحنی برای ایجاد احساسات زنانه در سراسر خانه استفاده کردند، که نشان دهنده زیبایی خانواده عمدتا زن است. در این مطالعه، یک تصویر زمینه سفارشی توپوگرافی، چشم انداز جدیدی از کوه ها در پنجره مجاور را ارائه می دهد. این مکان منظره هیجان انگیزی از کوه Teton را فراهم می کند، که برای اسکی کشیدن در کشور اسکی مناسب است. در سراسر خانه، عناصر داخلی و معماری با هم جمع می شوند تا تعادل بین تفریحات بیرونی و سرگرمی های زیبا را پشتیبانی کنند.

 

گروه معماری دگرش با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه،طراحی ویلا در شمال را مطابق با متراژ و مساحت و سلیقه شما ارائه می‌دهد. کارفرمایان عزیز تنها با یک تماس تلفنی می‌توانند از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهرمند شوند.

 برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید