خانه مدرن؛ ۱۰ دلیل عالی برای طراحی و ساخت خانه‌های امروزی

خانه مدرن

با توجه به جو مالی نگران‌کننده ناپایدار در سال‌های اخیر و غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار، شاید تعجب‌آور نباشد که بسیاری از مردم توجه خود را به ساخت خانه‌های شخصی معطوف کرده‌اند. خانه‌سازی مدرن و امروزی، سرعت و شتاب جالب و قابل توجهی داشته است و افراد بیشتری هر روز به طراحی و ساخت خانه مدرن و امروزی می‌پردازند.

در این مقاله موارد زیر را میخوانید :

دلایل ساخت خانه ها با طراحی مدرن

دلایل زیادی وجود دارد تا شما نیز به فکر گذر از مرزها و پیوستن به کسانی باشید که در حال ساخت خانه‌های مدرن و امروزی هستند که قرار است آن‌ها را بررسی‌ کنیم.

۱. محیط زیست

ساخت خانه‌های مدرن و امروزی اغلب شامل استفاده از مواد منحصرا سازگار با محیط زیست است، به این معنی که شما با ساخت خانه جدید خود، وظیفه‌تان را در راستای کاهش آلودگی انجام می‌دهید.

۲. امنیت

خانه‌های مدرن فقط از بیرون بهتر به نظر نمی‌رسند، بلکه نفوذ به آن‌ها نیز سخت‌تر است. بسیاری از خانه‌های مدرن مجهز به پنجره‌های دو جداره و قاب درهای جدید و محکم هستند که برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از آب و هوای نامساعد و خرابکاری احتمالی آن‌ها، در نمای بیرونی تعبیه شده‌اند.

۳. ایمنی

بسیاری از خانه‌های قدیمی با مصالحی ساخته شده‌اند که اکنون در جامعه مدرن، برای سلامت عموم، ناامن یا خطرناک محسوب می‌شوند. چنین مشکلی در خانه‌های جدید وجود ندارد، زیرا خانه‌های امروزی را می‌توان با مواد از پیش تایید‌شده که شرایط زندگی امن در خانه را تضمین می‌کنند، بنا کرد.

۴. کیفیت بالا

هنگام بازسازی یا خرید یک خانه، مجبور می‌شوید با مواد، فناوری و لوازم آن که اکنون به طور قابل توجهی قدیمی شده‌اند، کنار بیایید. ساخت یک خانه مدرن و امروزی، به شما امکان دسترسی به بهترین مواد، لوازم و جنبه‌های موجود در بازار را می‌دهد و شما می‌توانید خانه‌ای پیشرفته با بالاترین کیفیت ممکن بسازید.

خانه مدرن 8

۵. کارایی

در سال‌های اخیر طرز فکر جدیدی درباره طراحی ایجاد شده است. طراحی خانه‌های مدرن به‌جای این که فقط بر جنبه‌های ظاهری خانه تمرکز کند، اغلب بر کارآمد بودن خانه‌ها تاکید دارد. دریافت بیشترین توان ممکن با کم‌ترین قیمت، نه تنها به محیط زیست کمک می‌کند، بلکه در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می‌شود.

۶. بودجه

ساختن یک خانه امروزی اغلب از نظر مالی بسیار به صرفه‌تر است و همچنین به شما این امکان را می‌دهد که ببینید دقیقا چه چیزی خرج می‌کنید و این همه پول کجا می‌رود. جمع‌آوری اموال خود از ابتدا، به شما دیدگاه روشنی از پولی که در دسترس است، می‌دهد و می‌توانید پول بیشتری برای سایر وجوه طراحی امروزی خانه خود کنار بگذارید.

۷. زندگی مدرن

دنیای مدرن با سرعت به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و نوسازی یک ملک موجود برای همگامی با تغییرات مکرر جهان، می‌تواند یک روش استرس‌زا و پرهزینه باشد.

طراحی خانه‌های امروزی به شما این امکان را می‌دهد تا خانه‌ای را جمع‌آوری کنید که زندگی مدرن را به همراه دارد و در آن، می‌توانید بدون هیچ مشکلی به کسب و کار روزانه خود بپردازید و از مسکن‌های قدیمی که سرعت زندگی قرن ۲۱ را کاهش می‌دهند دوری کنید.

۸. فضای کافی برای مانور

طراحی و ساخت و ساز مدرن به شما این امکان را می‌دهد که یک قدم از ملک خود فاصله بگیرید و موارد را مجددا ارزیابی کنید تا در صورت لزوم، آن‌ را بهبود ببخشید. خانه‌های امروزی، برخلاف املاک موجود، به دلیل ماهیت خود، نسبتا به راحتی دوباره طراحی می‌شوند و شما می‌توانید با کم‌ترین هزینه، خانه خود را مطابق میل و خواسته خود، تغییر دهید.

۹. انعطاف‌پذیری

در صورت تمایل می‌توانید هر چیزی را به خانه خود اضافه کنید. هیچ مقررات یا مواد قدیمی وجود ندارد که با چارچوب‌های ساخت خانه مدرن مطابقت نداشته باشد. طراحی و ساخت این نوع از منازل، می‌تواند به همان اندازه که شما می‌خواهید، فرآیندی کوتاه یا طولانی باشد.

۱۰. آینده

با مشغول شدن به ساخت خانه‌های مدرن و امروزی، می‌توانید خانه رویایی خود را بسازید و آینده‌ای باشکوه برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

 

خانه مدرن و خانه معاصر؛ تفاوت چیست؟

اگر به دنبال ساختن یا خرید یک خانه مدرن و جدید هستید، ممکن است به سمت عناصر دوستدار محیط زیست جذب شوید یا این که سراغ خانه‌ای بروید که متناسب با نیازهای خاص شما طراحی شده باشد. در برخی مواقع، ممکن است ایده ساختن یک خانه مدرن یا یک خانه معاصر به ذهنتان بیاید. اما تفاوت این دو در چیست؟

شاید یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در زمینه طراحی خانه، تفاوت بین طراحی مدرن و معاصر باشد. از منظر بیرونی، این مسئله کاملا قابل درک است و ممکن است برخی از افراد، این دو سبک و سلیقه طراحی را با هم اشتباه بگیرند. مطمئنا شباهت‌های زیادی مانند استفاده از ترکیب پنجره‌های بزرگ و سقف‌های مسطح در هر دو سبک، بین خانه‌های معاصر و خانه‌های مدرن وجود دارد اما عناصر زیادی هستند که این دو سبک محبوب را متمایز می‌کنند.

برای شروع باید گفت که خانه‌های معاصر از جنبه‌های طراحی نیمه دوم قرن بیستم سرچشمه می‌گیرند، در حالی که یک خانه مدرن ریشه‌هایی دارد که به سبک بین‌المللی دهه ۲۰ میلادی بازمی‌گردد. اما چه چیز دیگری این دو رویکرد طراحی متمایز را منحصر به فرد می‌کند؟

نمای بیرونی: معماری و مصالح بکار رفته

طراحی خانه‌ مدرن و معاصر ممکن است از نظر نمای بیرونی، گاهی بسیار شبیه به هم باشد اما با یک نگاه دقیق و کمی راهنمایی می‌توان تفاوت بین این دو مورد را تشخیص داد.

۱. معماری

 

خانه مدرن

خانه تصویر بالا دارای معماری مدرن است. در مقایسه با خانه تصویر زیر که بیشتر مبتنی بر معماری معاصر است، متوجه می‌شوید که خانه مدرن، متعادل‌تر و ساختارمندتر است. از آن‌جایی که خانه‌های معاصر، محدودیت کم‌تری دارند و سبک‌های مختلف را در خود جای می‌دهند، شکل آزاد بیشتری در طراحی آن‌ها وجود دارد و یک معمار، آزادی‌ هنری بیشتری در طراحی آن‌ها دارد. این بدان معنا نیست که یک خانه با طراحی مدرن نمی‌تواند نوآورانه باشد اما معمولا خانه‌های معاصر از نظر منحصر به فرد بودن شکل خود، کمی برجسته‌تر هستند. شما همچنین با مقایسه تصاویر، متوجه شباهت پنجره‌های بزرگ استفاده‌شده در هر طرح و همچنین سقف تخت آن‌ها خواهید شد.

۲. مصالح بکار رفته

 

خانه مدرن 1

در بحث تفاوت معماری بین خانه‌های مدرن و معاصر، به تفاوت مصالح به کار رفته در ساخت سازه می‌رسیم. خانه‌های مدرن اغلب با مصالح رایج و متداول ساخته می‌شوند و در نمای بیرونی، معمولی به نظر می‌رسند. مصالح ساختمانی خانه‌های معاصر اغلب سازگار با محیط زیست هستند، بازیافت می‌شوند و گاهی اوقات می‌توانند بسیار متفاوت یا خارج از عرف و مبتکرانه باشند. برای مثال، در یکی از این حرکات خارج از چارچوب، گروهی از سازندگان معاصر از کانتینرهای قدیمی حمل و نقل برای ساختن خانه‌ای در سانتا مونیکا در کالیفرنیا استفاده کردند. چنین خانه‌ای برای همه مناسب نیست. البته داشتن خانه‌ای که با استفاده از مصالح پایدار و سازگار با محیط زیست ساخته شده باشد تقریبا بین مردم جا افتاده و در حال افزایش است.

برای مثال، خانه معاصر زیر، با به حداکثر رساندن فضای سبز اطراف خود، ردپای خود را به حداقل رسانده است. سنگ، آجر و بتن نیز مصالح رایجی هستند که استفاده از آن‌ها در این سبک، به دلیل توانایی بازیافت، طول عمر و پایداری آن‌ها، رایج است. بسیاری از معماران معاصر سخت کار می‌کنند تا هر خانه را سازگار با محیط زیست و کارآمد بسازند. طراحی خانه‌ها به این روش باعث صرفه جویی در پول شما در دراز مدت می‌شود، ارزش خانه را افزایش می‌دهد و نشان می‌دهد که شما سهم خود را برای کمک به سیاره زمین انجام داده‌اید.

فضای داخلی: ویژگی‌ها، طراحی و دکوراسیون داخلی

۳. ویژگی‌ها و طراحی

 

خانه مدرن ۲

برخلاف نمای بیرونی، فضای داخلی این دو سبک، متفاوت‌تر است. فضای داخلی به احتمال زیاد، جایی است که شما تصمیم می‌گیرید که به طور طبیعی از چه سبکی در آن استفاده کنید.

در ساده‌ترین توضیح ممکن، طراحی معاصر را می‌توان ترکیبی از مدرنیسم و ​​مینیمالیسم بدون تمرکز بر یک سبک واحد توصیف کرد. این سبک، ترکیبی از محبوب‌ترین گرایشات طراحی از سراسر جهان است.

از سوی دیگر، طراحی مدرن بسیار متمایز است، زیرا دارای خطوط واضح و تیز، رنگ‌های خنثی و گرم و تعادل در سراسر طراحی است.

در حالی که طراحی معاصر، سبک‌های متفاوتی را در اتاق‌ها و بخش‌های مختلف خانه به نمایش می‌گذارد اما طراحی مدرن، یک سبک را انتخاب می‌کند و به آن پایبند می‌ماند. طراحی مدرن، رایج‌تر است و اغلب ترجیح داده می‌شود.

برای درک این موضوع، به این دو فضای داخلی نگاهی بیاندازید:

تصویر اول، نمونه‌ای از یک فضای داخلی مدرن است. برخی از ویژگی‌های کلیدی که در دکوراسیون داخلی مدرن باید به آن توجه کرد، استفاده از مواد چوبی و رنگ‌های خاکی است. این مواد به ایجاد یک خانه کاربردی که به شکل ساده طراحی مدرن پایبند است، کمک می‌کنند. هم جذاب است (احساس می‌کنید که واقعا در یک خانه هستید) و هم به زیبایی، طراحی شده است.

در نمونه معاصر، ترکیبی از مدرنیسم (طراحی مد روز) و مینیمالیسم را می‌بینیم. این ویژگی‌ها همراه با دیوارهای سفید ساده و پنجره‌های بزرگ، حسی معاصر ایجاد می‌کنند. توجه داشته باشید که رنگ‌های اصلی، گرم نیستند و رنگ‌های سفید و سیاه برجسته هستند. مواد مورد استفاده در فضای داخلی یک خانه معاصر، اغلب شیشه و انواع مختلف فلز هستند که احساس سردی را در سرتاسر آن ایجاد می‌کنند. یکی از جزئیاتی که بین هر دو سبک مشابه است، پلان گسترده و باز است، با این تفاوت که نمونه معاصر کمی جادارتر از خانه مدرن است اما باز هم به واسطه سقف‌های بلند و چراغ های آویزان خود، مشابه نمونه مدرن است.

۴. دکوراسیون

 

خانه مدرن ۳

با گذر از سبک طراحی اتاق‌ها و فضاهای نشیمن، حالا به دکوراسیون می‌رسیم. گاهی اوقات، لغات معاصر و مدرن به عنوان کلماتی برای توصیف مبلمان و دکوراسیون به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. توجه به این نکته مهم است که اگرچه این کلمات به جای یکدیگر به کار می‌روند اما در ریشه، متفاوت هستند و ویژگی‌های کلیدی خاص خود را دارند.

دکوراسیون معاصر، مانند نمای بیرونی و طراحی خانه، تنوع بیشتری بین قطعات مختلف خود دارد. لبه‌های تیزتر، طرح‌های مرسوم و مبلمان بزرگ، همه بخشی از عناصر دکوراسیون معاصر هستند.

دکوراسیون مدرن، مانند نمای بیرونی و طراحی خانه، بسیار گرم‌تر از دکوراسیون معاصر است. دکوراسیون مدرن ریشه در گرایشات و سبک‌هایی دارد که توسط مجلات و طراحان محبوب، تنظیم می‌شوند. اگر نام تجاری هلث اند هند ( Hearth and Hand ) را که متعلق به چیپ و جوآنا گینز است، شنیده‌اید، پس با طراحی و دکوراسیون مدرن نیز آشنا هستید. در دکوراسیون مدرن، اغلب از رنگ‌هایی مانند کرم یا مشکی استفاده می‌شود که دارای ته رنگ خاکستری هستند و با عناصر چوبی هم‌خوانی دارند. این تفاوت‌ها با افراط و تفریط‌هایی که اغلب با طراحی معاصر مرتبط هستند، تضاد دارند.

کدام یک بهتر است: مدرن یا معاصر؟

 

خانه مدرن ۴

برخی ممکن است خانه‌های مدرن را بهتر بدانند و برخی دیگر با استدلال‌های خاص خود، خانه‌های معاصر را ترجیح می‌دهند. هیچ پاسخ درست یا غلطی در این زمینه و برای تصمیم‌گیری درباره نحوه طراحی یک خانه وجود ندارد. انتخابی که می‌کنید باید به نیازهای شما و خانواده‌تان بستگی داشته باشد. عناصر طراحی را که بیشتر دوست دارید و در زندگی روزمره شما کاربردی‌تر است، انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که هیچ وقت حکمی سخت و سریع در این زمینه وجود ندارد. برای چیزی که دوست دارید تلاش کنید.

اگر برای تصمیم‌گیری بین این دو مشکل دارید، شاید بهتر باشد که از نظرات متخصصان در این زمینه استفاده کنید. نکته مفید دیگر این است که به پینترست بروید و به کارها و نمونه‌های مختلف نگاه کنید و از آن‌ها الهام بگیرید.

همچنین قبل از صحبت با یک معمار یا طراح، فهرستی از عناصر مختلفی که دوست دارید یا دوست ندارید تهیه کنید. یک لیست، به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک می‌کند و جهت شروع طراحی را به معمار نشان می‌دهد.

منبع: sustainable9

 طراحی خانه مدرن  در شمال

در این پست به بررسی چند نمونه طراحی خانه مدرن در مازندران می پردازیم. تبدیل یک خانه ییلاقی حومه ای متوسط ​​به یک خانه مدرن حیاط دار همه کاره. 
طراحی خانه مدرن مازندران

 

یک خانه ییلاقی آجر یک طبقه. با توجه به رشد خانواده شان از یک خانه یک ساله در اواسط قرن ، مشتریان ما می خواستند برای هر دو دختر جوان خود یک اتاق خواب و یک اتاق رومپوس ، جداگانه اما هنوز به منطقه زندگی متصل کنند. در بیرون آنها یک استخر شنای کوچک و ارتباط معنی دارتر با باغ می خواستند.

پاسخ معمار

رویکرد ما حذف یک الحاقیه موجود با ضعف طراحی شده در عقب بود ، اما یک خانه یک طبقه به سبک پر از جذابیت را حفظ و احیا کرد. ما یک برج برج آجری جدید در گوشه غربی غربی اضافه کردیم ، که فقط یک ردپای کوچک را اشغال می کند اما فضای قابل توجهی را تحویل می دهد: دو اتاق خواب و حمام در طبقه بالا ، به علاوه یک روپوش ، لباسشویی و حمام مهمان در طبقه پایین.

این برج خانه را به شکل L شکل پیکربندی می کند و به آن کمک می کند تا کاملاً در اطراف حیاط جدیدی رو به شمال قرار بگیرد ، که هم از اتاق نشیمن و هم از روپوش قابل دسترسی است. از آنجا که در مرز غربی لنگرگاه است ، برج منطقه زندگی را تا نور شمال باز می کند و از اتاق خواب های جدید خود منظره های منطقه را به شهر می گیرد. 

مجسمه سازی مکان شیب دار

در پاسخ به برج ، ما مکان شیب دار را مجسمه سازی کردیم ، با استفاده از یک دیوار از استخر شنا ساخته شده جدید برای محصور کردن حیاط به عنوان یک “مکان” پناه داده شده مرکزی ، جایی که محل زندگی اصلی / آشپزخانه (خانه قدیمی) و روپوش ( در برج) متصل شوید. مواد مقاوم از آجر و بتن در معرض ، هم خوانی و تضاد را برای خانه های ییلاقی ایجاد می کنند ، در حالی که کفپوش های جدید از چوب سخت از فضای داخلی قدیمی و جدید استفاده می کنند. جزئیات اصلی ترمیم شده شامل قرنیزهای مفصل ، بالکن ژولیت و پنجره خلیج مدور در اتاق خواب اصلی است. خطوط گرد این ویژگی های Art Deco به عنوان نمونه ای از جزئیات جدید ما معرفی شد ، از جمله گوشه های آجری برج گلی برج و نرده های چوبی ، و سقف مجسمه سازی شده اتاق نشیمن که در زیر نورگیر طاقی باز می شود ، تا اتاق را به آرامی در نور استحمام کند.

ویژگی های طراحی پایدار.

کنترل خورشیدی – پنجره های اصلی به سمت شمال و در زیر لبه های گسترده قرار دارند. علاوه بر این برج آفتاب شدید غرب را مسدود می کند. تهویه متقابل – اتاق های اصلی دارای پنجره های دوتایی هستند که به نسیم شمال شرقی باز می شوند. ضلع جنوبی از جنوب غربی ها خاموش است. جرم حرارتی – کفهای بتونی و دیوارهای آجری به گرم شدن و خنک شدن منزل در طول سال کمک می کنند.

گالری پروژه

© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند

© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند

© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند

© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند© لوک ریموند

© لوک ریموندبخش BBطرح طبقه همکفبخش AA

پلان طبقه اول

 

مجموعه توسعه مسکن شهر ( دگرش ) با بکارگیری کارشناسان توانمند و خلاق شما را در طراحی ساختمان‌های مدرن و کلاسیک همراهی خواهند کرد. تنها با یک تماس می‌توانید از مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شوید.

برای دریافت مشاوره با شماره های ۰۹۱۱۱۱۵۸۴۳۴ و یا ۰۹۹۱۹۰۳۸۱۳۱ تماس بگیرید

منبع: jdwbuildingconservationltd

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید