مجتمع مسکونی ۵۲

ساخت آپارتمان مسکونی در بابل

مجتمع مسکونی در سطح زمینی به مساحت ۲۰۵ مترمربع در منطقه ی بلوار مادر شهر بابل واقع شده است.
این ساختمان دارای چهارطبقه مسکونی و یک طبقه همکف که در خود پارکینگ را جا داده است. در قسمت بام انبارها و همچنین اتاق تاسیسات قرار گرفته است. طبقات اول تا سوم دو واحدی ست که هر یک از واحدها دارای متراژ ۸۰ مترمربع می باشند چشم انداز و نورگیری هر واحد به صورت شمالی و جنوبی ست.
یکی از چالش های این پروژه طراحی با مساحت کم و سیرکولاسیون مناسب برای دو واحد در یک طبقه بوده همچنین چالش دیگر ، طراحی نمای ساختمان بر طبق ضوابط شهری آن منطقه با پیشروی حداکثر ۲۰سانت بوده که با استفاده از پوسته آجری با کمترین خلل و فرج طراحی شد .

چالش‌های طراحی این پروژه در ابتدا جای‌گذاری فضاهای داخلی پلان‌های دو واحدی و مسئله‌ی نورگیری و سیرکلاسیون آن‌ها بود، این چالش با تغییر و جا به جایی باکس پله و آسانسور به سرانجام رسید.
طراحی نمای ساختمان نیز یکی دیگر از چالش‌های این پروژه بود طبق خواسته‌ی کارفرما که درخواست نمایی با حداقل هزینه و در عین حال دارای جذابیت را داشتند از متریال آجر و بتن استفاده شد. همچنین محدودیت در متراژ و پر و خالی کردن احجام در نما هم محدودیت ایجاد می‌کرد.
با ایجاد پوسته‌ای عمودی روی نما و بازی با آن و همچنین در نظر گرفتن پنجره‌هایی بزرگ به نمایی رسیدیم که از کلیشه‌های ساخته شده متفاوت باشد و در عین حال بیشترین استفاده از متراژ پروژه را داشته باشد.

 

 

نام پروژه : مجتمع مسکونی ۵۲تاریخ اجرا : ۱۴۰۱
نام کار فرما : آقای بزرگینوع کاربری : مسکونی
وضعیت پروژه : در حال اجراتعداد طبقات : ۴
سبک ساختمان : مدرنموقعیت مکانی : مازندران – بابل
مساحت سایت : ۲۰۵ مترمربعمساحت هر واحد:  80 متر مربع

 

امکانات رفاهی

استخر

استخر

رختشوی خانه

لاندری

آشپزخانه و مطبخ

آشپزخانه و مطبخ

اتاق مهمان

اتاق مهمان

روف گاردن

روف گاردن

ویدئو پروژه 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید